Godziny otwarcia : Dni robocze 7:00 - 20:00, Sobota 8:00 - 12:00
  Kontakt: : 22 253 45 55

Aktualności

logo gm organizacyjne

12. LISTOPADA

Informujemy, że w dniu 12. listopada przychodnia będzie otwarta w godzinach 7 – 15, jednak ze względu na ustanowiony dzień wolny od pracy będzie działać jedynie pracownia fizjoterapii oraz diagnostyki obrazowej. Lista placówek Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej dostępna jest na stronie www.nfz-warszawa.pl.

pozdrawiamy,
Green Medica

Czytaj dalej...

ROZWIJAMY GINEKOLOGIĘ!

Zapraszamy na wizyty do nowego specjalisty ginekologa – dr Jerzego Chojeckiego. Lekarz wykonuje zarówno badania USG, jak również przyjmuje w ramach konsultacji.

Lek. Jerzy Chojecki, specjalista położnictwa i ginekologii, absolwent Akademii Medycznej w Lublinie.
Posiada certyfikat uprawniający do wykonywania pełnego zakresu badań ultrasonograficznych w zakresie ginekologii i położnictwa oraz certyfikat FMF pozwalający wykonywać badania usg z zakresu oceny ryzyka wad genetycznych.
Znajomość języka angielskiego i rosyjskiego.

Czytaj dalej...

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

Ze względu na ochronę danych osobowych w celu wystawienia recepty w ramach kontynuacji leczenia lub prośby o wystawienie innego dokumentu medycznego prosimy wypełnić formularz znajdujący się w rejestracji przychodni. Nie przyjmujemy zgłoszeń poprzez infolinię oraz przesłanych na adres mailowy.

Czytaj dalej...

ZAPISY NA DYŻURNE GODZINY POZ

Informujemy, że ze względu na okres chorobowy oraz duże obłożenie wizyt u lekarza pierwszego kontaktu, prowadzimy zapisy na dodatkowe terminy na bieżący dzień od godziny 7.00 (od poniedziałku do piątku).
Czytaj dalej...

STREFA NAJMŁODSZYCH

Czy wiecie, co to jest przychodnia lekarska?
Jesteście ciekawi, jak wygląda praca lekarza lub pielęgniarki?
Już niedługo opowiemy o tym i zaprosimy do wspólnej zabawy.

Pobawicie się z nami w przychodnię?
Przygotowujemy dla was wiele ciekawych zabaw i gier.

 

Czytaj dalej...

PRZYGOTOWANIE DO WIZYTY

Zachęcamy do dobrego przygotowania się do wizyty u specjalisty. Dla właściwej diagnozy ważne mogą być nawet małe szczegóły związane z dolegliwościami, które trzeba pamiętać. Należy też przygotować posiadaną do tej pory dokumentację medyczną. Dzięki temu znacznie sprawniej przebiegnie sama wizyta, jak i późniejsza kuracja.

Czytaj dalej...

DBAJMY O ZDROWIE

Jak skutecznie unikać kontaktu z lekarzem, by sobie przy okazji nie zaszkodzić?

Profilaktycznie dbać o siebie. Co to znaczy, w jakich obszarach, kiedy jednak należy wybrać się do lekarza – powiedzą o tym nasi lekarze podczas standardowej wizyty lekarskiej, a możesz też przeczytać informacje na naszych stronach www.

Czytaj dalej...

NARKOTYK DOSTĘPNY JUŻ DLA NIEMOWLĄT

Z dr Ewą Albrecht, pediatrą z przychodni Green Medica rozmawia Aneta Magda

Red.: Co takiego ma w sobie telewizja, że już niespełna roczne dzieci chcą siedzieć przed telewizorem?

Dr Ewa Albrecht: To nie jest kwestia samej telewizji. Dla malucha jest tam po prostu coś kolorowego, co w dodatku się rusza i miga, więc naturalnie dziecko się interesuje. Ale takie samo zainteresowanie tak małego dziecka można osiągnąć każdą inną metodą. To niestety dla rodziców telewizja jest czymś w rodzaju superniani, która wyręcza ich od najmłodszych lat w opiece. Rodzice chcą lub muszą coś zrobić, pracują w domu lub po prostu już mają dość kontaktu z maluchem, więc sadzają go przed telewizorem i mają święty spokój. Nie jest to wyłączna wina telewizji, bo my jako rodzice mamy wybór – albo ją włączamy, albo siadamy z dzieckiem i bawimy się: lalkami, samochodzikami, czytamy książkę… To alternatywa: albo sami się angażujemy, albo coś lub ktoś robi to za nas.

 

Przemoc w kontaktach międzyludzkich jest obecnie znacznie częstszym czynnikiem zagrażającym zdrowiu dziecka, nastolatka i młodego dorosłego niż choroba zakaźna, nowotwór i choroba wrodzona. Zabójstwa, samobójstwa i urazy są wiodącymi przyczynami zgonów w populacji wieku rozwojowego.” Pani doktor, skąd ona się bierze?

Cytowany przez Panią fragment pochodzi z artykułu naukowego prezentującego wyniki badań wpływu przemocy w mediach na życie dzieci. I taka jest nasza obecna rzeczywistość – programy telewizyjne i gry komputerowe zawierają liczne sceny przemocy, często pod płaszczykiem rozrywki jak na przykład w kreskówkach. Są one tak powszechne, że ani dziecko, ani dorosły, nie są w stanie uchronić się przed treściami, które dopadają nas z każdej strony. W przypadku np. szczepień, są okresy lepsze i gorsze, są środki zaradcze – mniej lub bardziej skuteczne – a w tym przypadku elektronika i media weszły w nasze życie tak bardzo, że nie wyobrażam sobie, aby zupełnie oddzielić je od dziecięcego życia. Stąd niestety takie wyniki.

Czytaj dalej...