Godziny otwarcia : Dni robocze 7:30 - 18:30, Sobota - nieczynne
  Kontakt: : 22 253 45 55

Aktualności

logo gm organizacyjne

Aktualizacja

Przychodnia Green Medica zachowując wszelkie środki ochrony osobistej pacjentów i personelu:

 • wznawia konsultacje u dr Edyty Baj-Chojeckiej (ginekolog) , dr Jerzego Chojeckiego (ginekolog) , dr Grzegorza Torby ( ortopedy),
 • uruchamia zabiegi rehabilitacji.

W celu umówienia wizyty prosimy kontaktować się telefonicznie.

Czytaj dalej...
logo gm organizacyjne

Komunikat

Szanowni Pacjenci

W związku z koronawirusem wprowadzamy zmiany w zasadach i dniach pracy placówki.

 1. Od 16.03 Green Medica nie będzie czynna w soboty.
 2. Zgodnie z zamieszczonymi informacjami narzuconymi przez GIS – placówka głównie będzie wykonywać teleporady ( bez wizyt osobistych w przychodni). Wszystkie wizyty osobiste mają być ograniczone do minimum.
 3. Zapisy na teleporady będą się odbywały głównie telefonicznie w godzinach 7:30 – 18,
 4. Przychodnia czynna 7:30 – 18.30, punkt pobrań 8 – 10:30.
 5. Osoby chcące zapisać się osobiście w poradni będą przyjmowane do zapisu w przychodni pojedynczo, w odległości  2 metrów od lady recepcji, pozostałe osoby czekają na zewnątrz.
 6. Prośbę o receptę na leki proszę przesyłać na e-maila rejestracja@greenmedica.com.pl (Imię, nazwisko, PESEL, lek, dawka, ilość opakowań),
 7. Szczepienia od 21.04.2020 zapisy tylko telefoniczne. 

W godzinach 10.45 -15.00 do przychodni wchodzi tylko jeden rodzic z dzieckiem. Pozostali pacjenci tylko po konsultacji telefonicznej.

PROSIMY PACJENTÓW O WYROZUMIAŁOŚĆ.

Czytaj dalej...
logo gm organizacyjne

Informacja

Szanowni Pacjenci !!!!

W związku z koronawirusem wprowadzamy zmiany w zasadach i dniach pracy placówki :

 1. Od 14.03 do odwołania Green Medica nie będzie czynna w soboty.
 2. Zgodnie z zamieszczonymi informacjami narzuconymi przez GIS – placówka głównie będzie wykonywać teleporady (bez wizyt osobistych w przychodni). Wszystkie wizyty osobiste mają być ograniczone do minimum.
 3. Zapisy na teleporady będą się odbywały głównie telefonicznie w godzinach  7 – 18.
 4. Przychodnia czynna 7 – 18:30.
 5. Osoby, chcące zapisać się osobiście (niezalecane) na teleporadę, będą przyjmowane do zapisu w przychodni pojedynczo, w odległości  2 metrów od lady recepcji , pozostałe osoby czekają na zewnątrz placówki.

Zalecamy zachować odstęp między osobami min.1 metra.

 1. Zanim zostaną Państwo zapisani na poradę rejestracja musi zadać kilka pytań zgodnie z ankietą wymaganą przez GIS.
 2. Szczepień nie wykonujemy do odwołania .
 3. W przypadku wystąpienia koronarowirusa w placówce, będziemy musieli przerwać pracę na czas dezynfekcji powierzchni oraz odseparowanie potencjalnie zarażonego personelu. Będzie się to wiązało z przerwą w pracy placówki a wizyty nie będą się wtedy odbywały .

PROSIMY PACJENTÓW O WYROZUMIAŁOŚĆ


Czytaj dalej...

ŚWIĄTECZNE GODZINY PRACY


Drodzy Pacjenci,

Informujemy o godzinach pracy przychodni w okresie świątecznym i okołoświętecznym:

 • 24.12.2019- 7:00 – 16:00
 • 27.12.2019- 7:00 – 18:00
 • 28.12.2019- nieczynne
 • 31.12.2019- 7:00 – 18:00
 • 02.01.2020- 7:00 – 18:00
 • 03.01.2020- 7:00 – 18:00
 • 04.01.2020- nieczynne

pozdrawiamy,
Green Medica

Czytaj dalej...

BEZPŁATNE SZCZEPIENIE HPV


Drodzy Pacjenci,

Dzieci od 12 roku życia do 13 roku życia mogą odbyć szczepienie przeciwko HPV (Cervarix) w naszej przychodni BEZPŁATNIE.

Program szczepień jest współfinansowany przez m. st. Warszawę i dotyczy zarówno pacjentów u nas zadeklarowanych, jak również z pobliskich przychodni, zamieszkałych w Warszawie. Dokumenty niezbędne do odbycia szczepienia:

 • kwalifikacja od lekarza POZ lub odbycie wizyty u lekarza w przychodni celem kwalifikacji (dot. pacjentów zadeklarowanych w Green Medica – obowiązują zapisy w rejestracji)
 • karta szczepień lub kserokopia karty szczepień
 • książeczka zdrowia dziecka

Godziny szczepień w gabinecie zabiegowym dla pacjentów z kwalifikacjami od lekarzy POZ z zewnątrz: 15:00-17:00 od poniedziałku do piątku (po wcześniejszym ustaleniu terminu).

Pacjenci zadeklarowani w Green Medica odbywają szczepienia od razu po kwalifikacji lekarza POZ. Obowiązują zapisy.

Kwalifikacja lekarza ważna jest 24 godziny. Ilość szczepionek jest ograniczona. Więcej informacji pod nr tel. 22 253 45 55.


pozdrawiamy,
Green Medica

Czytaj dalej...
logo gm organizacyjne

ODBIERAJ E-RECEPTY – ZAŁÓŻ KONTO E-PACJENT

Już dziś zarejestruj się na www.pacjent.gov.pl i odbieraj e-recepty!

Dzięki IKP:

 • otrzymasz e-receptę SMS-em lub e-mailem — wystarczy, że podasz swój numer telefonu lub adres  e-mail
 • wykupisz leki z recepty w różnych aptekach nie tracąc refundacji
 • udostępnisz bliskiej osobie lub lekarzowi informację o stanie zdrowia i historię przepisanych leków
 • masz dostęp do danych medycznych swoich dzieci do 18. roku życia
 • otrzymasz kolejną e-receptę bez wizyty w gabinecie (w przypadku choroby przewlekłej, po ustaleniu z lekarzem)
 1. ZRÓB TO ON-LINE

SPRAWDŹ, CZY TWÓJ BANK DAJE MOŻLIWOŚĆ ZAŁOŻENIA PROFILU ZAUFANEGO ON-LINE

Jeśli Twój bank daje taką możliwość, zaloguj się na swoje konto i załóż profil.

Bank potwierdzi Twoją tożsamość — i już!

 • ZRÓB TO W URZĘDZIE

Zarejestruj się w serwisie pz.gov.pl

Następnie udaj się do punktu potwierdzającego, np. do:

 • – oddziału NFZ,
 • – urzędu gminy,
 • – urzędu skarbowego
 • – lub do innej placówki oznaczonej znakiem PZ.

Masz na to 14 dni od momentu rejestracji.

Czytaj dalej...
dieta odpoczynek zdrowie owoce

SPOSÓB NA ZDROWY ODPOCZYNEK

Wywiad z Katarzyną Kosińską – dietetyk przyjmującą w Green Medica.

Od kilku lat w mediach pojawiła się modą na artykuły dotyczące “zdrowego trybu życia”. Czy wg Pani wpływa to bezpośrednio na rozwój kultury fitness i wellness w Polsce? 

K.K.: Na pewno wszelkie media przekładają się na zwiększone zainteresowanie zdrowym trybem życia i wprowadzeniem w swoje życie aktywności fizycznej. Wszystko się zgadza dopóki ów media mają rzetelne informacje zweryfikowane przez dyplomowanych dietetyków, uczciwych lekarzy czy specjalistów od aktywności fizycznej. Niestety w mediach pojawia się coraz więcej nieprawdziwych informacji podkładanych przez duże, znane koncerny nakręcające własną sprzedaż na dany produkty czy usługę. Dopóki ludzie będą opierać swoją wiedzę tylko na mediach dopóty błędne informacje będą krążyć po świecie…

Reasumując warto „ważyć” informacje w sieci, zamiast wierzyć w dodaną wartość każdego ich źródła. A co właściwie oznacza zdrowy tryb życia? Znanych jest wiele różnych zasad żywieniowych i dietetycznych? Jak je dostosować do potrzeb swoich i swojego organizmu?

Zdrowy tryb życia to dla mnie sposób na codzienne funkcjonowanie. Co właściwie oznacza? Składa się na niego wiele czynników takich jak : zdrowa dieta, regularna aktywność fizyczna, unikanie używek, wysypianie się, ograniczanie leków do absolutnego minimum, a także dobra kondycja psychiczna. Nasze ciało i głowa są połączone dlatego aby prowadzić zdrowy tryb życia nie wystarczy tylko biegać czy tylko nie jeść słodyczy. Trzeba w naszym codziennym biegu znaleźć złoty środek i połączyć te wszystkie składowe.

Nie od dziś wiadomo, ze dieta to podstawa do zdrowego trybu życia, ponieważ bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie, dane jednostki chorobowe oraz szczupłą sylwetkę a tym samym dobre samopoczucie. Jesteś tym co jesz.

Coraz więcej osób ćwiczy na siłowni lub regularnie uprawia inne aktywności fizyczne. Wiele osób jest zdania, że z tego powodu dieta nie jest dla nich niezbędna. 

To zdecydowanie błędne myślenie. Aktywność fizyczna jest ważna, ale to tylko jedna ze składowych zdrowego trybu życia. Regularny sport bez diety nie przyniesie nam pożądanych efektów o czym wie każdy zawodowy sportowiec, ani też nie sprawi, że dostarczymy organizmowi wszystkie niezbędne mikro i makroskładniki. Jeśli będziemy codziennie ćwiczyć, a jeść co popadnie i przekraczać wciąż dzienne zapotrzebowanie kaloryczne to nie mamy szans na zrzucenie zbędnych kilogramów…

Wiele osób powiększa swój jadłospis o odżywki dla sportowców. Czy w każdym przypadku aktywności odżywki są konieczne i nie szkodzą naszemu organizmowi?

Odżywki przy wyczynowych sportach ułatwiają dietetykom prawidłowe zbilansowanie diety, jednak absolutnie nie są one konieczne w przypadku każdej aktywności szczególnie rekreacyjnej. Dobra odżywka to czysta odżywka bez dodatków typu : słodziki, cukry i i szeregu niekorzystnych dla zdrowia substancji. Jeśli dietetyk nie widzi konieczności wprowadzenia takich odzywek do diety to lepiej z nich zrezygnować.

Często jednym z argumentów przeciwko regularnej aktywności fizycznej są problemy zdrowotne. U ok. 90 proc chorych na cukrzycę stwierdza się otyłość lub nadwagę. Czy cukrzyca, nadciśnienie lub inne trudne do zwalczenia schorzenia mają wpływ na to, czy chory może obciążać swój organizm treningami?

To w 90% przypadków czysta wymówka nie mająca żadnego przełożenia na realia. Aktywność fizyczna dla osób z nadciśnieniem, czy cukrzycą jest zdecydowanie wskazana.  Oczywiście u części chorych, głównie bardzo otyłych i obciążonych pacjentów nadmierna aktywność fizyczna nie wchodzi w grę, jednakże dla takich osób można dobrać odpowiedni dla nich ruch np. nordic walking czy intensywniejsze spacery. Wszystko w nadmiarze może obciążyć nasz organizm dlatego aktywność fizyczną, tak jak i dietę trzeba dobierać do pacjenta indywidualnie, uwzględniając jego wiek, płeć, jednostki chorobowe i tryb życia.

Jak często takie osoby powinny się badać i do kogo się udać z wynikami?

To sprawa indywidualna uzależniona od danej jednostki chorobowej i stanu pacjenta. O tym jak często osoba chora powinna się badać decyduje lekarz lub dietetyk kliniczny w zależności od choroby.  Każdy zdrowy pacjent powinien badać się minimum raz w roku, jeśli cokolwiek w badaniach odbiega od normy to średnio co 3 miesiące takie badania się powtarza.

Przychodzą wakacje, a więc czas urlopów a zatem wyjazdów. Czy przerwa w treningach i diecie może mieć wpływ na pogorszenie stanu zdrowia? Co zrobić, jeśli wyjeżdżamy w miejsca, gdzie nie mamy dostępu do naszych codziennych posiłków?

Wakacje, wyjazdy czy dłuższe urlopy nie muszą oznaczać rezygnacji z naszych codziennych, zdrowych nawyków żywieniowych. Oczywiście pozwalamy sobie często na więcej, nie mamy naszych ulubionych posiłków czy ułożonych treningów jednak nie oznacza to, że nasza dieta musi być nie zdrowa a jedyna aktywność fizyczna to leżenie na leżaku. Każdy urlop może być aktywny i nie musi w żaden sposób wpływać na pogorszenie stanu naszego zdrowia.

Na wakacjach All Inclusive unikajmy słodzonych soków, napojów gazowanych ( w połączeniu z alkoholem również), fast foodów oraz słodyczy. Nie ograniczajmy się także do jedzenia 2 posiłków dziennie. Starajmy się zjeść coś małego i zdrowego między głównymi posiłkami i nie zapominajmy o nawadnianiu!!! Przy dużych upałach powinniśmy wypijać minimum 2-3 l wody.

Nie od dziś wiadomo, że wyjazdy często wiążą się z integracjami i spotkaniami ze znajomymi w “towarzystwie” wysokoprocentowych trunków alkoholowych. Jak bardzo alkohol destruktywnie wpływa na problemy zdrowotne u osób chorych, ale również kondycję fizyczną u wszystkich uprawiających sport?

Jestem zdania, że alkohol jest dla ludzi pod warunkiem, że stosujemy go z umiarem. Osobiście całkowicie rezygnuję z wysokoprocentowych trunków, ale lampka czerwonego wina do wakacyjnej kolacji krzywdy nie wyrządzi. Oczywiście część jednostek chorobowych całkowicie wyklucza spożycie alkoholu i każda jego ilość destrukcyjnie wpłynie na organizm. Alkohol także bezpośrednio przekłada się na kondycję fizyczną i psychiczną więc nawet podczas urlopów nie powinniśmy go nadużywać.

Katarzyna Kosińska
Mgr inż. Katarzyna Kosińska, dyplomowany dietetyk kliniczny, ukończyła wyższą uczelnię SGGW na kierunku żywienie człowieka. Posiada certyfikaty w konkretnych specjalizacjach dietetycznych m.in. dietetyka kliniczna, sportowa, żywienie kobiet w ciąży, immunodiagnostyka nietolerancji pokarmowych oraz psychodietetyka.
Czytaj dalej...
logo gm organizacyjne

AKTUALIZACJA CENNIKA

Informujemy, że od 04.03.2019 r. następuje zmiana cen u specjalistów ginekologa oraz psychologa:

 • koszt konsultacji u ginekologa – 180 zł
 • badanie USG ginekologiczne – 160 zł
 • konsultacja psychologiczna – 160 zł
 • psychoterapia krótkoterminowa – 140 zł
 • psychoterapia średnioterminowa – 130 zł
 • psychoterapia długoterminowa – 110 zł
 • konsultacja psychologiczna par – 250 zł
 • psychoterapia par – 230 zł

Pełen cennik naszych usług znajdziecie Państwo w zakładce “Cennik”.

Czytaj dalej...