Przychodnia :

Dni robocze 7:30 - 18:30, Sobota - nieczynne

Laboratorium : Dni robocze 8:00 - 10:30, Sobota - nieczynne
  Kontakt: : 22 253 45 55

Osteopata

Czym zajmuje się osteopatia?

Masz kłopoty zdrowotne? Nikt nie potrafi Cię zdiagnozować? Na kolejnej wizycie niczego się nie dowiedziałeś? My postaramy się pomóc! niedawno dołączyła do Nas wysokiej klasy specjalistka – pani mgr Edyta Skolimowska – osteopata i rehabilitant.
Co to jest osteopatia? Medycyna osteopatyczna zajmuje się człowiekiem jako całością jest systemem holistycznym, który akceptuje zależność między duszą, umysłem i ciałem. Osteopata skupia się na przyczynie choroby i dąży do eliminacji uszkodzeń pierwotnych.

Osteopatia zakłada, że zdrowie pacjenta zależy od zdrowej współpracy układu kostnego, mięśniowego, ścięgien tkanki łącznej oraz narządów wewnętrznych. Pracuje się również np. na układach żylnym czy limfatycznym. Z tych powodów osteopatia znajduje dziś szerokie zastosowanie nie tylko w leczeniu bólu czy zaburzeń kręgosłupa, ale również wszelkich urazów i wad postawy, we wspomaganiu leczenia chorób układów: oddechowego, krążenia, pokarmowego, moczowego i moczowo-płciowego. Podstawowym narzędziem diagnostycznym i terapeutycznym jest badanie palpacyjne, czyli dotykowe, dające możliwość wczesnego wykrywania wszelkich zaburzeń.

Osteopatia przywraca ciału stan równowagi poprzez dotyk, manipulacje i rozciąganie. W trakcie terapii przywraca się ciału mobilność stawów, zmniejsza napięcie mięśni, zwiększa dopływ krwi, równoważy napięcie nerwów, rozluźnia tkanki oraz wspomaga własne mechanizmy samouzdrawiania ciała.

TERMIN PRACY PORADNI OSTEOPATII:

CZWARTKI
16:00 – 20:00
Długość wizyty: 40 min.
Koszt: 120 zł