- O poradni
- Zabiegi
- Zakres
- W ciąży
- Dla niemowląt
- Zasady
- Osteopatia - Wylecz się z bólu
Warunki pracy, stres, siedzący tryb życia – wszystko to wpływa na stan organizmu. Najpierw pojawia się napięcie w mięśniach, które trochę przeszkadza, ale przecież nie boli, później zmniejsza się ruchomość poszczególnych stawów, którego nawet się nie zauważa. Na koniec pojawia się ból, którego nie sposób przeoczyć. Nasi specjaliści są w stanie nie dopuścić do ostatniego etapu. A to tylko czubek góry lodowej w ofercie rehabilitacyjnej Green Medica.
Ciesz się sprawnością
Doświadczeni fizjoterapeuci i lekarze specjaliści Green Medica dysponują nowoczesnym sprzętem zapewniającym pełen zakres zabiegów fizykoterapii, kinezyterapii i terapii manualnej. Dzięki dobrze poprowadzonej rehabilitacji (łac. „re” i „habilitos” – przywrócenie zdolności/sprawności fizycznej) możesz ponownie cieszyć się jakością życia.
Prowadzimy rehabilitację w zakresie schorzeń narządów ruchu. Zapraszamy pacjentów w różnym wieku z dolegliwościami przewlekłymi, przeciążeniowymi, leczących urazy lub znajdujących się w fazie pooperacyjnej.
Gwarantujemy wysoki poziom przeprowadzanych zabiegów, a miła atmosfera stworzona przez naszych rehabilitantów dodatkowo pomoże w procesie powrotu do zdrowia.
W Pracowni Fizjoterapii nasi fizjoterapeuci wykonują prywatnie takie zabiegi, jak:
- Masaże
- Terapię manualną
- Ćwiczenia ogólnousprawniające
- Ćwiczenia bierne i wspomagane
- Zabiegi prądowe
- Pole magnetyczne
- Solux
- Kinesjotaping
- Laseroterapię.
W Green Medica profilaktyka i rehabilitacja są równoważne. Nasi specjaliści pomogą osobom:
- po kontuzjach i wypadkach,
- po operacjach i chorobach skutkujących dysfunkcjami,
- cierpiącym na choroby reumatyczne,
- cierpiącym na bóle kręgosłupa,
- z wadami postawy,
- z nieprawidłową pracą układu krążenia (nadciśnienie, nadwaga),
- kobietom w ciąży,
- profilaktycznie dbającym o swoje zdrowie i sprawność.
Profilaktyka
Zakres świadczeń profilaktycznych
- badanie postawy ciała,
- masaż relaksacyjny rozluźniający mięśnie i powięzie, napięte w wyniku stresu i przemęczenia
- program ćwiczeń profilaktycznych,
- nauka prawidłowej postawy oraz prawidłowego funkcjonowania.
Rehabilitacja
Rehabilitacja przy bólach kręgosłupa
- badanie postawy ciała,
- podwieszanie za pomocą linek i pasów w pozycjach odciążających,
- ćwiczenia wolne na materacu, stole rehabilitacyjnym lub na przyrządach pod nadzorem terapeuty,
- masaż pleców z elementami akupresury oraz zabiegi fizykalne,
- ćwiczenia korekcyjne postawy ciała.
Rehabilitacja po zabiegach onkologicznych
- praca ze skutkami chemio- i radioterapii oraz leczenia chirurgicznego,
- zwiększanie sprawności operowanej części ciała,
- zmniejszanie obrzęku limfatycznego,
- nauka automasażu, pielęgnacji oraz wykonywania codziennych czynności.
Rehabilitacja szpitalna lub w domu pacjenta
Proponujemy rehabilitację w domu pacjenta albo w szpitalu osobom niepełnosprawnym, hospitalizowanym, z ostrym bólem uniemożliwiającym poruszanie oraz tym, które z różnych względów mają kłopot z dojazdem do przychodni.
Dla kobiet w ciąży nasi fizjoterapeuci stosują kinesiotaping, odpowiednie ćwiczenia i zabiegi, które mają na celu:
- ochronę kręgosłupa przed i po porodzie,
- złagodzenie bólu i obrzęków,
- zmniejszenie przybierania na wadze w trakcie ciąży,
- ułatwienie powrotu do prawidłowej wagi po porodzie,
- zapobieganie rozciąganiu się skóry,
- zapobieganie powstawaniu i redukowanie rozstępów,
- wspomaganie prawidłowego zrostu tkanki po cięciu cesarskim.
O Metodzie NDT-Bobath
Metoda NDT-Bobath została stworzona w latach 40 XXw. przez Bertę i Karla Bobath. Od tego czasu jest stosowana na całym świecie, zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
Pierwszy kurs w Polsce odbył się w 1988r. Poprowadziły go Mary Quinton – fizjoterapeutka wraz z lekarką Elsbeth Koeng (Szwajcaria), które opracowały Metodę NDT-Bobath dla niemowląt.
W Polsce Metoda NDT-Bobath stosowana jest z powodzeniem dla wcześniaków, niemowląt i dzieci starszych z zespołami neurologicznymi, ortopedycznymi, genetycznymi oraz prezentującymi opóźnienia w rozwoju.
Zasady korzystania z zabiegów rehabilitacyjnych
Przed wizytą
- Przed pierwszą wizytą prosimy zarejestrować wizytę poprzez formularz na naszej stronie internetowej lub dzwoniąc pod numer 22 253 45 55
- Prosimy o przygotowanie pełnej dokumentacji medycznej i/lub informacji o schorzeniu i chorobach towarzyszących.
- Podczas rejestracji ustalana będzie z Państwem forma płatności za zabiegi. W przypadku rezygnacji z zabiegu z przyczyn tkwiących po stronie pacjenta, opłata nie jest zwracana.
Jeśli nie dojdzie do wizyty
- Jeśli pacjent spóźni się lub nie dotrze na miejsce w umówionym terminie, może ustalić z terapeutą przyjęcie w miarę dostępności urządzenia i/lub miejsca do zabiegu.
- W przypadku choroby lub innego zdarzenia losowego prosimy o możliwie najwcześniejszy kontakt, aby przełożyć termin wizyty. Nowy termin ustalany jest indywidualnie z rehabilitantem, zgodnie z metodyką wykonywania zabiegów.
Przygotowanie do zabiegów
- Prosimy o założenie stroju pozwalającego na szybki dostęp do miejsc na ciele, których dotyczy zabieg.
- Przygotowanie do zabiegów:
- kinezyterapii: strój gimnastyczny,
- fizykoterapii: miejsce na ciele przygotowane do zabiegu fizykoterapii powinno być czyste, suche, bez nałożonych kremów, żeli itp.,
- laseroterapii: osoby o nadmiernym owłosieniu powinny wydepilować miejsce, w którym będzie wykonywany zabieg.
Tuż przez zabiegiem
- Pacjentów korzystających z zabiegów prosimy o pozostawienie w szatni urządzeń elektronicznych (karty, telefony, tablety itp.). Ich uruchomienie może wpływać na działanie urządzeń do rehabilitacji.
- Prosimy o przychodzenie na zabiegi kilka minut przed umówioną godziną, aby w odpowiednim momencie być od razu gotowym do zabiegu.
W trakcie zabiegu
-
- Decyzję o liczbie zabiegów, czasie ich trwania oraz kolejności podejmuje lekarz zlecający; jeśli nie ma konkretnych zaleceń, decyduje o nich rehabilitant; rehabilitant może również dokonać zmian w programie zabiegów dla danego pacjenta w porozumieniu z lekarzem zlecającym, przy czym o wszelkich zmianach szczegółowo informuje pacjenta.
- Prosimy o zaufanie doświadczeniu oraz wiedzy rehabilitanta i dostosowanie się do jego poleceń.
- Prosimy o natychmiastowe zgłaszanie rehabilitantowi wszelkich dolegliwości i bólu pojawiających się podczas zabiegu.
- Rehabilitant ma prawo i obowiązek przerwania zabiegu i zalecenia ponownej konsultacji lekarskiej w przypadku negatywnych objawów ze strony pacjenta pojawiających się podczas zabiegu (np. uczulenie na prąd czy lek).
- Prosimy o zachowanie ciszy w trakcie zabiegów. Głośne rozmowy z pacjentami i przez telefon, w gabinecie oraz w poczekalni, przeszkadzają pacjentom w trakcie rehabilitacji.
- Samodzielne wyłączanie, włączanie i regulacja urządzeń rehabilitacyjnych przez pacjenta jest niedozwolone.
Masz kłopoty zdrowotne? Nikt nie potrafi Cię zdiagnozować? Na kolejnej wizycie niczego się nie dowiedziałeś? My postaramy się pomóc! niedawno dołączyła do Nas wysokiej klasy specjalistka – pani mgr Edyta Skolimowska – osteopata i rehabilitant.
Co to jest osteopatia? Medycyna osteopatyczna zajmuje się człowiekiem jako całością jest systemem holistycznym, który akceptuje zależność między duszą, umysłem i ciałem. Osteopata skupia się na przyczynie choroby i dąży do eliminacji uszkodzeń pierwotnych.
Osteopatia zakłada, że zdrowie pacjenta zależy od zdrowej współpracy układu kostnego, mięśniowego, ścięgien tkanki łącznej oraz narządów wewnętrznych. Pracuje się również np. na układach żylnym czy limfatycznym. Z tych powodów osteopatia znajduje dziś szerokie zastosowanie nie tylko w leczeniu bólu czy zaburzeń kręgosłupa, ale również wszelkich urazów i wad postawy, we wspomaganiu leczenia chorób układów: oddechowego, krążenia, pokarmowego, moczowego i moczowo-płciowego. Podstawowym narzędziem diagnostycznym i terapeutycznym jest badanie palpacyjne, czyli dotykowe, dające możliwość wczesnego wykrywania wszelkich zaburzeń.
Osteopatia przywraca ciału stan równowagi poprzez dotyk, manipulacje i rozciąganie. W trakcie terapii przywraca się ciału mobilność stawów, zmniejsza napięcie mięśni, zwiększa dopływ krwi, równoważy napięcie nerwów, rozluźnia tkanki oraz wspomaga własne mechanizmy samouzdrawiania ciała.