Godziny otwarcia : Dni robocze 7:30 - 18:30, Sobota - nieczynne
  Kontakt: : 22 253 45 55

DZIEŃ OTWARTY W GREEN MEDICA

Światowy Dzień Uśmiechu w przychodni Green Medica
(Piątek 05.10.2018 r. między 8:00 a 10:00)

Z okazji Światowego Dnia Uśmiechu, który obchodzony jest od 1999 rokuw każdy pierwszy piątek października, w przychodni na Ul. Magicznej 6 odbędzie się Dzień Otwarty.W trakcie dwugodzinnej „przerwy na uśmiech” każdy pacjent będzie mógł bezpłatnie skorzystać z profilaktycznych badań analitycznych, pomiaru ciśnienia krwi oraz glukozy, jak również skorzystać z porady lekarskiej na temat zdrowego trybu życia.

46% …

… tyle osób co roku umiera z powodu Chorób Układu Krążenia (ChUK) („Statystyka zgonów i umieralności z powodu chorób układu krążenia” statystyka GUS 2015 r.) Wartość ta jest zdecydowanie za wysoka, biorąc pod uwagę fakt, jak łatwo w obecnych czasach jest przeprowadzać regularne badania analityczne. Gdy uświadomimy sobie, że odsetek ten można byłoby znacznie zmniejszyć, chyba nikt nie ma wątpliwość, jak bardzo diagnostyka może wpłynąć na nasze życie oraz populację.

83% Polaków wie, że powinno się regularnie badać, ale tylko 43% rzeczywiście to robi…

To wynik sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia. Wynika z tego, że wiele osób jest świadomych zagrożeń, jakie niosą z sobą choroby przewlekłe oraz jak ważna jest regularna profilaktyka swojego stanu zdrowia. Jednak jedynie połowa z „uświadomionych” rzeczywiście korzysta z diagnostyki zdrowotnej… Gdy spojrzymy na kolejne liczby przedstawione przez badaczy Europejskiego Ankietowego Badania Zdrowia w ankiecie „Zdrowie i zachowanie zdrowotne mieszkańców Polski” uświadomimy sobie, jak dużo ludzi ignoruje zagrożenia, które w konsekwencji mogą skończyć się tragicznie. Mimo, że co trzecia osoba w Polsce ocenia swój stan zdrowia poniżej poziomu dobrego, co piąta nie korzysta z usług lekarskich ani specjalistycznych…

A wystarczy jeden dzień….

W ciągu jednego dnia każdy z nas jest w stanie wykonać badania diagnostyczne, które mogą pomóc, a zarazem wyeliminują możliwe przyczyny dolegliwości. Badajmy się raz w roku, zmniejszmy powyższe statystyki, pokażmy, że chcemy!

Wszystkich chętnych zapraszamy do przychodni Green Medica (Ul. Magiczna 6, ‘Czerwona Torebka’, dzielnica Białołęka) na Dzień Otwarty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *